davetiye modelleri telefonu 0533 427 46 29
 

Nikâh için gerekli evraklar nelerdir?

Nikâh için gerekli evraklar nelerdir? Yeni evlenecek olan çiftler söz, nişan gibi her aşamayı geçtikten sonra sıra geliyor evlenme sürecine. Çiftlerin mutluluğunun baki olacağı, imzaların atılıp yeni bir hayatın kapısını aralayacak olan çiftler için de bu sürece gelmeden önce ki telaşları başlamış oluyor. Evlilik kutsal bir birlikteliktir. Bu işin ciddiyeti büyük olduğu için de evlenecek çiftlerin kararlığının kesinliği son derece önemlidir. Bu süreçte merak edilenleri, istenen gerekli belgelerin ne olduğunu işleyeceğiz.

Her şeyden önce nikâh ücretlerinden bahsedelim. Bilinmesi gereken en önemli bilgi belediye de kıyılan nikâha iç nikâh, düğün salonun da ya da belirlenen mekânda kıyılan nikâha dış nikâh adı verilir. Bunun tabi ki hafta içi ve hafta sonu olma durumuna göre fiyatı da değişkenlik gösterecektir. Hafta içi iç nikâh 200-300 TL arası, dış nikâh 400-600 TL arasıdır. Hafta sonu iç nikâh 300-600 TL, dış nikâh ise 550-750 TL arasındadır. Bu fiyatlar belediye nezdinde değişkenlik göstermektedir.

Nikâh için gerekli evraklara gelecek olursak;

  • Fotoğraflı ve medeni durumunu net gösteren kimlik ve fotokopisi 
  • Vesikalık Fotoğraf (son 6 ayda çekilmiş güncel olması gerekir) 
  • Resmi veya özel sağlık kuruluşlarından alınmış sağlık raporu 
  • Nüfus Kayıt Örneği 
  • İkametgâh Belgesi 
  • Evlenme Ehliyet Belgesi 
  • Evlenme Beyannamesi (2 örnek düzenlenir)

Nikâh için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra evlenecek çiftlerden birisinin ikamet ettiği bir belediyede kıyılması gerekmektedir. İkamet etmedikleri bir yerde kıyacaklar ise ikamet ettiklerin ilçelerin birinden ortak izin belgesi alması gerekmektedir.

İlginizi çekecek bir başka haber
Davetiye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son eklenen BLOG yazıları

Sosyal Medya'da Yanınızdayız!

Resmi sosyal medya hesaplarımızda Firmamız ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilir, tüm soru ve isteklerinizi ekibimize iletebilirsiniz.

davetiye whatsappinstagram davetiye modellerifacebook davetiye modelleri
ssl guvenlik xhtml cssalexa
simay davetiye düğün davetiye modelleri"Davetiye Modelleri Düğün" sayfası, Simay Davetiye adına yürütülmekte ve hizmetler sunmaktadır. Her türlü bilgi ve davetiye işlemleriniz için www.simaydavetiye.com dan iletişime geçebilirsiniz.

2018 © Tüm hakları saklıdır. Gizlilik bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.

top
yardım